Latviešu | Latgalīšu

Ciemos pie Ainas Barsukovas Malnavā

Kārsavas novada Malnavā, maiznīcā “Dzīles” saimnieko un dažādus gardumus gatavo Aina Barsukova. Latvijā atpazīstamību viņa ieguva piedaloties televīzijas šovā “Īstās latvju saimnieces”, kur skatītājus pārsteidza ar savām kulinārajām prasmēm.
Ikdienā Aina cep maizi un īstas latgaliešu kāzu tortes, mājās uzņem tuvākus un tālākus viesus, kā arī godā tur mājas kārtību, senās tradīcijas un ģimenes vienotību.

“Viss balstās uz tradīcijām,” saka saimniece Aina, “viss pārējais iet klāt. Man patīk būt drusciņ netradicionālai. Mēs dzīvojam 21. gadsimtā. Nu neēdīsim no māla bļodas ar koka karoti, kā no kopējā trauka. Mums var būt katram savs šķīvis un dakša. Bet tas nav pats galvenais. Visu var apvienot, un viss izskatās skaisti. Tās pašas asuškas, tās pašas kartupeļu pankūkas. Man liekas, nekas nav labāks par kartupeļu pankūkām.”
Ideālais ēdiens priekš saimnieces pašas ir svaigi cepti kartupeļi ar biezpienu un sālītu gurķi. Tomēr viņas ēdienkartē var atrast arī neparastus ēdienus, kā piemēram tomātu zupu ar kokosriekstu pienu.
8. oktobrī maiznīcā “Dzīles” norisināsies “suprātkys”, uz kurām saimniece aicina ikvienu, kurš vēlas iemēģināt savu roku maizes cepšanā.
Visu sarunu klausies te.← atpakaļ
© 2013-2018 Lietišķā Latgale, +371 26672107, lietiskalatgale@inbox.lv

Created by LapuLapa.lv - mājas lapu izstrāde

© 2013-2018 Lietišķā Latgale
Created by LapuLapa.lv - mājas lapu izstrāde